Inwestycja zagraniczna

Twoja bezpieczna lokata kapitału

Inwestycja zagraniczna to coraz bardziej popularna alternatywa dla lokowania kapitału w lokalne nieruchomości. Największym zainteresowaniem cieszą się projekty inwestycyjne w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Wynika to z faktu, że strefa Schengen oraz wspólna waluta Euro ułatwiają funkcjonowanie i prowadzenie biznesu w obrębie krajów członkowskich. Jakie korzyści płyną z takiej inwestycji? Zapewnia ona stabilny dochód oraz stanowi bezpieczną lokatę kapitału w kraju, który oferuje wysoki standard życia przy relatywnie niskich kosztach.

Czemu warto zainwestować w Grecji i na Cyprze

Łagodny klimat i ponad 320 słonecznych dni w roku

Łagodny klimat przez cały rok i sielankowa atmosfera w nadmorskich miejscowościach są głównymi czynnikami przyciągającymi turystów. Wysoki poziom nasłonecznienia, który wynosi ponad 320 dni w roku, jest gwarancją pięknej pogody.

Wysoki standard życia

Oprócz łagodnego klimatu i spokojnego trybu funkcjonowania mieszkańców zarówno Grecji, jak również Cypru, na duży komfort życia tutaj wpływa szybko rosnący poziom usług. Rozwój gospodarczy oraz duża otwartość na współpracę z innymi krajami Unii wpłynęły na znaczne polepszenie się jakości usług finansowych, edukacyjnych czy medycznych w obu tych krajach.

Powszechnie używany język angielski

Niezależnie od Twoich zainteresowań i stylu życia, jaki wybierzesz, możesz być pewien, że decydując się na kraje śródziemnomorskie, szybko zaaklimatyzujesz się na miejscu. Wybierz wymarzony dom nad morzem i ciesz się z szytej na miarę inwestycji, traktując ją jako wakacyjną nieruchomość lub Twój nowy dom na cały rok. A może szukasz pewnego dochodu z inwestycji w nieruchomość na wynajem?

Wysoki potencjał inwestycyjny

Ponad 30 milionów w Grecji i 3 miliony na Cyprze. Tylu turystów odwiedziło w 2022 roku te dwa kraje, a grecka wyspa Kreta od kilku lat plasuje się w ścisłej czołówce rankingu TUI najatrakcyjniejszych lokalizacji turystycznych. Dla inwestorów oznacza to stale wysoki popyt na wynajem nieruchomości.

Możliwość uzyskania karty stałego pobytu przy zakupie nieruchomości

Zarówno na Cyprze, jak również w Grecji, funkcjonują programy ułatwiające proces uzyskania karty stałego pobytu. Gwarancję szybkiej i prostej procedury jej uzyskania zapewnia podjęcie inwestycji u licencjonowanych firm deweloperskich.

Strategiczna lokalizacja

Dzięki lokalizacji na skraju trzech kontynentów, Europy, Azji i Afryki, Cypr przeżywa intensywny rozwój. Inwestorzy dostrzegli duży potencjał w tej wyspie, dlatego przenoszą siedziby swoich przedsiębiorstw, tym samym rozwijając gospodarkę tego kraju.

Wspólna waluta Euro i strefa Schengen

Grecja i Cypr są państwami członkowskimi strefy Euro. Wspólna waluta upraszcza przeprowadzanie transakcji międzynarodowych i gwarantuje bezpieczeństwo walutowe. Grecja jest również członkiem strefy Schengen, do której w najbliższych latach dołączy także Cypr.

Doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu

Cypr od kilku lat stał się optymalnym strategicznie miejscem dla wielu zagranicznych firm, które przenoszą tam swoje siedziby. Nieskomplikowany proces zakładania przedsiębiorstwa, możliwość zatrudniania obcokrajowców, a przede wszystkim jeden z najniższych, bo tylko 12,5-procentowy podatek dochodowy CIT, to główne czynniki, które zachęcają do podjęcia inwestycji w tym miejscu.

O nas

Wspieramy w procesie od ustalenia potrzeb, wyboru lokalizacji, aż po osobiste poznanie nieruchomości i domknięcie formalności.

Oferty

Wybierzesz widok na piaszczyste plaże czy sielankowe krajobrazy spowite ciepłą śródziemnomorską bryzą?